سوخت رسانی سیار

بنزین سیار و پمپ بنزین سیار امداد خودرو ۲۴

بنزین سیار و پمپ بنزین سیار یکی از خدمات مهم ارائه شده توسط مجموعه امداد خودرو ۲۴ است که به صورت شبانه روزی در تمامی مناطق تهران مشغول امداد رسانی و سرویس دهی هستند.

حتما برای شما پیش آمده که است که در جاده بنزین خودروی شما تمام شود و خودرو دیگر روشن نشود. همچنین ممکن است فاصله شما با نزدیک ترین پمپ بنزین چندین کیلومتر فاصله داشته باشد. 

در این حالت برای اینکه در سریع ترین زمان به خودروی خود سوخت برسانید، میتوانید از سرویس پمپ بنزین سیار استفاده کنید.

امداد خودرو ۲۴ با در اختیار داشتن خودرو های مخصوص سوخت رسانی سیار، میتواند در سریع ترین زمان ممکن سوخت خودروی شما را تامین کند.

جهت درخواست امداد پمپ بنزین سیار با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

آشنایی با انواع بنزین، پمپ بنزین سیار

به ماده ای مشتق شده از نفت بنزین گفته می شود و به بنزینی که از طریق تقطیر از نفت بدست می آید نفت خام گفته می شود که در صنعت کاربرد چندان زیادی ندارد و از افزودنی های مختلف همچون اتانول برای استفاده از آن به نفت خام اضافه می شود و سپس به عنوان سوخت مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع بنزین خودرو در جایگاه های سوخت در دسترس هستند و با توجه به خودرو خود می توانید یکی از آن ها را به عنوان سوخت خودرو خود انتخاب نمایید.

بزگترین مصرف کننده بنزین در سطح جهان ایالات متحده می باشد که 45% از بنزین کل در جهان در این کشور مورد استفاده قرار می گیرد. 

انواع بنزین خودرو، بنزین سیار

دسته بندی انواع سوخت خودرو در کشور ما بسیار محدود می باشد و به طورکلی انواع سوخت خودرو به گروه سوپر و معمولی تقسیم بندی شده است.

تفاوت انواع سوخت خودرو در عدد اکتان آن می باشد.

عدد اکتان بنزین معمولی 87 و بنزین سوپر 95 می باشد. عدد اکتان انواع سوخت خودرو مقاومت سوخت در برابر گرما، فشار و شروع احتراق را نشان می دهد. هرچه عدد اکتان انواع سوخت خودرو بیشتر باشد سوخت مورد نظر در برابر احتراق، فشار و گرما مقاومت بیشتری خواهد داشت.

انواع سوخت خودرو همچنین به سه گروه معمولی، ویژه 95 و ویژه 98 طبقه بندی شده است.

یکی دیگر از انواع سوخت خودرو نیز e10 می باشد که اغلب در کشور ایالت متحده مورد استفاده قرار می گیرد. اعداد 95 و98 نیز به عدد اکتان انواع سوخت خودرو مرتبط می باشد.

روش صحیح بنزین زدن و ۷ راهکار برای کاهش مصرف سوخت

صرفه جویی در مصرف سوخت نه تنها باعث کاهش هزینه ها می‌شود بلکه باعث کاهش آلودگی هوا هم می‌شود.

با رعایت کردن چند نکته ساده اما مهم و ضروری میتوان به میزان چشمگیری باعث کاهش مصرف سوخت شد.

این نکات، روش صحیح بنزین زدن در طول شبانه روز را به شما آموزش می‌دهد تا با رعایت آنها منجر به کاهش مصرف سوخت شما شوند.

اواخر شب یا اوایل صبح بنزین بزنید

اغلب ما زمانی بنزین می‌زنیم که ماشین مدت زمان طولانی در حرکت بوده است و درجه حرارات موتور و دیگر بخش‌های خودرو بالاست.

در این شرایط باعث می‌شود بنزین سریع‌تر از آنچه که فکر می‌کنید بسوزد پس بهترین زمان وقتی است که ماشین تازه روشن شده است و یا اواخر شب پس از آنکه موتور خنک شده است.

با باک نیمه خالی بنزین بزنید

یک نظریه علمی وجود دارد که چرا باید این کار را انجام دهیم و آن این است که هرچه باک پر تر باشد هوای کمتری در آن وجود دارد، بنزین و یا دیگر سوخت‌ها وقتی با هوا تماس داشته باشند سریعتر تبخیر می‌شوند.

البته امروزه باک های بنزین دارای سقف داخلی شناور هستند که باعث ایجاد محیطی بین بنزین و هوا می‌شوند تا تبخیر به حداقل برسد.

اهرم مخزن سوخت را تا آخر فشار ندهید

همانطور که گفته شد، سوخت وقتی با هوا تماس داشته باشد تبخیر می‌شود حالا اگر اهرم را بیشتر فشار دهیم سرعت انتقال بیشتر می‌شود و سرعت تبخیر بالا می‌رود.

هنگام تخلیه تانکر سوخت، بنزین نزنید

یکی دیگر از روش صحیح بنزین زدن این است که هیچ وقت زمانی که تانکر سوخت در حال تخلیه سوخت در مخازن بنزین می‌باشد سوخت گیری نکنید، زیرا بنزین در حال تخلیه با ته مانده های مخازن مخلوط می‌شود و ممکن است بنزین خوب نصیب شما نشود.

بررسی منظم فشار تایر ها

هر دو هفته یکبار باید فشار باد تایر‌ها بررسی شود، این کار نه تنها باعث کاهش مصرف سوخت می‌شود بلکه از کشیده شدن تایر ها در زمان فرمان زدن می شود.

خالی کردن صندوق از وسایل بیهوده

قطعا در صندوق عقب ماشین یک فرد ایرانی انواع و اقسام وسایل بیهوده وجود دارد که شاید سالی یکبار هم به سراغ آنها نرویم و باید به یاد داشته باشیم که هر کلیو وزن اضافی بر روی ماشین به سوخت اضافی هم نیاز دارد.

تعویض به موقع شمع ها

هر ۵ سال یکبار باید شمع ماشین عوض شود، این کار باعث بهبود عملکرد سوخت رسانی و افزایش مسافت پیموده شده خواهد شد.